Ako hrať

Goto down

Ako hrať Empty Ako hrať

Odoslať pre Rozprávač za Pi júl 21, 2017 4:24 pm

• A K O  H R A Ť ?
Arcanus je textová rpg (roleplay game) hra, ktorá využíva schopnosť hráča písať. Hráč pri hraní za vlastnú zmyslenú postavu využíva svoju fantáziu na vytváranie deja, ktorý sa zlieva s príbehmi ostatných postáv a vytvára tak obrovské epické dielo, na ktorom sa podieľa mnoho ľudí. Znie to zaujímavo, však?
Exclamation  Hrať môžete až po schválení registračnej karty vašej postavy.
 
---
 
Ak vás trápi otázka ohľadom toho, ako sa pridávajú herné posty a ako sa vlastne píšu, v nasledujúcich vetách vám to vysvetlíme.
Pridávanie príspevkov do hry je naozaj jednoduché. Otvoríte tému s miestom, kde chcete hrať. Ako ste si isto mohli všimnúť, zaregistrovaní hráči majú možnosť prispievať. Pod výpisom príspevkov, v dolnej časti stránky, sa nachádza textový editor. Je prispôsobený tak, že nemusíte vypisovať kódy len preto, aby sa vám uplatnili funkcie ako veľkosť písma, bold, kurzíva, podčiarknutie, zarovananie, atď.... Smile
Keď už začnete spisovať svoj herný príspevok, riaďte sa jednoduchými vizuálnymi/grafickými pravidlami:
 
1.  Nepriama reč – Píšeme ju bez akejkoľvek úpravy. Žiadne tučné písmo či kurzíva. Môžete si vybrať formu písania. Je len na vás či to bude er, alebo ich-forma (1. alebo 3. osoba). Avšak, dávajte si pozor, aby ste štýl písania nemenili príliš často. Je to veľmi nepríjemné na čítanie.
Príklad:
Keď som od únavy nevládal spraviť ani jeden krok, posadil som sa na lavičku. V dave, ktorý sa premával chodníkom parku, som zbadal starú známu. Zamával som jej a venoval ľahký úsmev.
 
2. Priama reč – Píšeme ju medzi úvodzovky „“ . A taktiež tučným písmom.
Príklad:
Keď som od únavy nevládal spraviť ani jeden krok, posadil som sa na lavičku. V dave, ktorý sa premával chodníkom parku, som zbadal starú známu. Zamával som jej a venoval ľahký úsmev. „Zdravím!“ pozdravil som sa svojej ex.
 
3. Myšlienky – Píšeme ich kurzívou. Je to vlastne pravidlo, ktoré sa používa často aj v knihách.
Príklad:
Keď som od únavy nevládal spraviť ani jeden krok, posadil som sa na lavičku. V dave, ktorý sa premával chodníkom parku, som zbadal starú známu. Zamával som jej a venoval ľahký úsmev. „Zdravím!“ pozdravil som sa svojej ex. Bože, to je teda kosť, pomyslel som si a rozmýšľal, či ju nepozvať na drink.
 
Ak hráte s niekým, striedate sa po kolách. Najprv napíše hráč1, potom hráč2 a napokon hráč3. A tak sa to opakuje. Je povolené preskakovanie ak hráč, ktorý je na rade, nie je aktívny alebo to povolí.
 
---
 
Hra mimo prípadov je voľná a len zriedkakedy do nej zasiahne Rozprávač. Môžete nadväzovať vzťahy, užívať si mladosť, zažívať lásky, venovať sa pracovným i iným povinnostiam.
 
Rozprávač – Jeho slová platia. Nikto iný ich nemôže meniť. Udáva osud, ktorý je nezvratný a hráči sa musia prispôsobiť. Ignorovanie jeho nariadenia spadá pod porušenie pravidiel.
 
Hra v prípadoch: Prípad vždy môže vziať len tím. Ten sa skladá z dvoch až troch detektívov (+ naháňačov). Túto hru začína rozprávač a každé kolo príspevkov ukončí svojím príspevkom, kde bude zhrnutie, novo-nájdené indície a pokyny do ďalšieho kola hry. Niekedy sa prípady budú odohrávať v iných mestách či štátoch a tak bude potrebné, aby hráč zadal inventár (teda veci, ktoré si postava berie so sebou).
Rozprávač
Rozprávač
Admin

Počet príspevkov : 32

Zobrazit informácie o autorovi http://arcanus-inc.forumsk.com

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.